Zarabianie na blogu – czy to możliwe? Tak! Tylko… jak?

Zakładanie i prowadzenie bloga stało się szczególnie popularne, kiedy okazało się, że można na tym zarabiać. Jednak nie każdemu udaje się osiągnąć zysk. Większość blogerów albo nie zarabia wcale, albo wręcz dopłaca do interesu — chodzi np. o koszty związane z domeną, hostingiem czy nieudaną promocją. Jak to zmienić? Prezentujemy kilka sposobów.

Zadbaj o wpisy sponsorowane

Blogów jest wiele i ciągle ich przybywa. W związku z tym wybić mogą się tylko te najlepsze — związane z nietypowym tematem lub pisane w sposób interesujący, zachęcający do czytania. Takie wyróżniające się blogi przyciągają do siebie marki, które chętnie zapłacą za promocję swojego produktu w postaci wpisu sponsorowanego. Jednak ten rodzaj promocji ma sens i wartość dla firmy tylko wtedy, gdy strona zawiera dobre jakościowo treści i przyciąga szersze grono czytelników.

Stwórz i reklamuj własny produkt

W zależności od tematu, jakim zajmuje się Bloger, można stworzyć własne produkty, które będą reklamowane na stronie. Mogą to być koszulki lub kubki z chwytliwym hasłem. Może to być również e-book lub cieszące się dużym zainteresowaniem kursy, dzięki którym ludzie nauczą się nowych rzeczy. Możliwości jest wiele i tak naprawdę wszystko zależy od pomysłowości i znajomości rynku.

Prowadzisz firmę? Blog to podstawa!

Blog ma za zadanie promować naszą markę, firmę, usługi lub produkty. Nie zarabiamy wówczas na samym pisaniu, ale wtedy strona nabiera wartości i blog staje się prawdziwą reklamą naszych działań – w ten sposób zdobywa się nowych klientów!

To rozwiązanie jest szczególne przydatne dla firm działających online. Oczywiście może również wspomagać także firmy stacjonarne – szukając danego produktu lub usługi ludzie w pierwszej kolejności i tak przeczesują internet. Twoja firmowa strona ma blog? Dzięki temu istnieje duża szansa, że trafią na  niego Twoi klienci i zainteresują się ofertą. Nie masz czasu na pisanie? Zostaw to Polskim Znakom – kompleksowo zajmiemy się Twoim blogiem, a zakresu naszych działań należą między innymi:

  • wymyślanie chwytliwych tematów;
  • pisanie treści dopasowanych pod Twoją ofertę;
  • prowadzenie bloga i regularna publikacja wpisów;
  • monitorowanie efektów.

Blog nie jest szybką i łatwą metodą na zarabianie pieniędzy. Między innymi dlatego wiele osób szybko kończy swoją przygodę z pisaniem. Dla tych wytrwalszych wciąż istnieje szansa… nie tylko na zarobek, ale i na świetną zabawę. Tak! Pisanie o swoim hobby naprawdę może dawać frajdę!

Prowadzisz profil firmy w mediach społecznościowych? Chcesz, żebyśmy Ci w tym pomogli? Zobacz naszą ofertę i daj nam znać! Dzwoń do Agencji Copywriterskiej Polskie Znaki pod numer 792 213 177 lub ślij pytania pod adres e-mail: biuro@polskieznaki.pl.

Kategorie: Wiedza o reklamie.