Zdjęcia jako narzędzia sprzedaży, które urozmaici każdy tekst

Nie od dziś wiadomo, że klient kupuje oczami. Wybiera produkt atrakcyjny, wyróżniający się na tle innych, ciekawy. To całkowicie normalne i naturalne. Specjaliści od reklamy doskonale o tym wiedzą i dwoją się i troją, aby podnieść estetyczne walory produktów. Jak to robią? Ukazując je w jak najlepszym świetle… świetle reflektorów. Zobacz, jak można wykorzystać zdjęcia do podniesienia słupków sprzedaży i poznaj tajniki foto-marketingu. 

Twoja firma potrzebuje pięknych Zdjęć produktów – zobacz, dlaczego…

Programy graficzne mogą poprawić niemal każde zdjęcie!

„Jak nas widzą, tak nas piszą” – stara maksyma jest wciąż aktualna i prawdziwa. Co ciekawe, idealnie pasuje do poruszanego tematu. Zostało to udowodnione naukowo, że większość ludzi wciąż stawia na wzrok, jako dominujący zmysł. Tym sposobem „nie bierzemy w ciemno”, ale już „kupujemy książkę po okładce”. Inaczej mówiąc, kupujemy produkty, które są atrakcyjne wizualnie.

Doskonale wiedzą o tym marketingowcy, którzy znaleźli sposób na zwiększenie sprzedaży i popularności reklamowanych produktów. Kluczem są atrakcyjne fotografie. Zdjęcia są świetnym narzędziem sprzedażowym, które możesz dowolnie zmieniać i modyfikować w swoim programie graficznym.

Atrakcyjne zdjęcia mogą stanowić idealne dopełnienie całości. Potrzebujesz ich jeśli prowadzisz blog, masz stronę internetową lub e-sklep. Polskie Znaki to agencja copywriterska, która specjalizuje się w tworzeniu treści, ale doskonale wiemy o tym, że bez odpowiedniej oprawy, nawet najlepszy artykuł może nie przynieść odpowiedniego efektu.

 

Skąd brać zdjęcia, które zachwycą Twoich klientów i czytelników?

Zdecydowanie potrzebujesz dobrych zdjęć. Skąd je wziąć? Możesz zlecić zrobienie autorskiej fotografii profesjonaliście, to jednak kosztuje sporo. Jeśli masz mniejszy budżet, możesz wykupić zdjęcia z płatnej bazy fotografii. Możesz też przeszukać darmowe serwisy, które również oferują zdjęcia do wykorzystania komercyjnego. Czasem zdarzają się perełki, które prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Pamiętaj jednak o tym, że interesują Cię zdjęcia oznaczone jako Creative Commons Zero (czyli CC0), które pozwalają na korzystanie z nich w najszerszy możliwy sposób, również komercyjnie i to bez konieczności podpisywania źródła. Gdzie szukać takich fotek?

  • Pixabay — lider w branży darmowych baz zdjęć, który posiada prawie milion otagowanych fotografii.
  • Pexels — serwis ze zdjęciami i wyszukiwarka zbierająca fotografie z innych serwisów z materiałami na CC0.
  • Pixinio — serwis bardzo podobny do Pixabay.
  • Magdalaine — serwis, który posiada zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.
  • Piviso — tysiące zdjęć, ale również darmowe wideo i dźwięki.

 

Nasza agencja oferuje darmowe fotografie do każdego tekstu, który napiszemy na blog dla naszych klientów!

 

 

 

Kategorie: Wiedza o reklamie.